Ku ndodhet Arben Ahmetaj? Gazetari i njohur zbardh detaje të reja, ja çfarë pritet të bëjë ish-ministri

Ish-ministri Arben Ahmetaj pritet të arrestohet, pasi SPAK ka bërë kërkesë për heqjen e mandatit të deputetit.

Teksa pritet të mblidhet Këshilli i Mandateve, pyetja që të gjithë bëjnë është: “Ku ndodhet ish-ministri Arben Ahmetaj?”

Prej disa ditësh ai nuk shihet në Shqipëri, teksa i ftuar në “Shqipëria LIVE”, gazetari Flogert Muça deklaroi se ai nuk ndodhet në vend, por do të kthehet për t’u përballur me drejtësinë.“Nëse nuk është këtu, avokati e ka thënë se ai do kthehet dhe do vijë të përballet. Nuk e di nëse është për sot ekzakt sepse nuk është e detyrueshme prezenca e tij. Duhet të presim dhe të shohim, sepse akoma asgjë nuk është e qartë. Gjithçka do varet dhe nga masa e sigurisë që do të japë gjykata.”- tha gazatari.